fbinstain
eu

VIRTUAL WORLD

LED

Nieograniczone możliwości oferowane przez Virtual Production - eNStudios

Szukasz miejsca do kreatywnej produkcji video? Chcesz bez wychodzenia ze studio przenieść się w najdalsze zakątki świata i nagrać wykreowane w Twojej głowie sceny właśnie tak, jak to widzisz? Nowe Wirtualne Studio z ekranem LED, stworzone specjalnie z myślą o branży filmowej i reklamowej, pozwoli Ci zrealizować nawet najbardziej śmiałe koncepcje. Doskonale wyposażona przestrzeń pozwoli Ci pracować z techniką wirtualnej produkcji i wygenerować scenografię, jaką tylko chcesz, rewolucjonizując tym samym standardowe podejście do kinematografii

Połącz filmowanie na żywo z obrazami generowanymi
komputerowo (CGI) i efektami wizualnymi, tworząc wysokiej jakości treści w eNStudios!

EKRAN LED

W studio nagraniowym wirtualnej produkcji mieści się ekran LED o powierzchni ponad 100m². Przestronne studio oferuje osobną reżyserkę oraz pomieszczenie techniczne, a dzięki bramie garażowej daje możliwość szybkiego rozładowania i załadowania sprzętu, wjechania do środka samochodem osobowym lub innym pojazdem jednośladowym.

optitrack1
opti2

Kamery OptiTrack

Wyjątkowy system kamer aktywnych marki OptiTrack pozwala na zaplanowanie kadrów z dokładnością do 0,02mm, a także położenie postaci czy przedmiotów względem sceny.

camera22

W czasie preprodukcji zapraszamy wszystkich członków ekipy, a w szczególności scenografów, reżyserów i producentów, do skorzystania z możliwości jakie daje Virtual Production. Rozplanuj plan akcji i ustawienie scen w świecie wirtualnym. Dzięki okularom do VR scenograf będzie mógł przenieść się do naszej wirtualnej rekwizytorni.

Virtual Production

Współpracując z wieloma specjalistami z branży jesteśmy w stanie zagwarantować kompleksową pomoc na każdym etapie pracy. W procesie tworzenia Wirtualnych produkcji wyszczególnione są poszczególne etapy:

Pomysł / koncepcja 

Wszystko zaczyna się od pomysłu. Na etapie pomysłu potrzebujemy ogólnej koncepcji, opisanego w formie briefu/treatmentu lub szczegółowej rozmowy. Z takich informacji tworzony jest pitchvis.

Preprodukcja / tworzenie środowiska

Za pomocą silnika Unreal Engine nasi specjaliści są w stanie wygenerować dowolną lokalizację oraz wytworzyć potrzebne assety. Razem konsultujemy szczegółowo akcję oraz każdy z elementów scenografii. Na tym etapie dostępna jest też wirtualna rekwizytornia, a scenograf, reżyser i scenarzysta mogą po założeniu wirtualnych googli przemieszczać elementy w zaprojektowanej scenie.  Zanim przejdziemy do etapu produkcji, dajemy możliwość stworzenia stuntvis, previs i techvis, wspólnie z twórcami.

Produkcja

Lokacja stworzona przy pomocy Unreal Engine wyświetlana jest w naszym studio na ekranie LED. Ustawiamy i dopasowujemy oświetlenie, łącząc świat realny ze światem wirtualnym. Do sceny wprowadzamy aktora_ów. W eNStudios na ekranie LED możliwe jest też wyświetlanie tzw. “driving stage” gotowych, bądź nagranych przez nas obrazów .

Postprodukcja

Nagrane sceny poddajemy postprodukcji.

W zależności od Państwa potrzeb eNStudios gotowe jest do świadczenia kompleksowych usług, jak i wspierania poszczególnych etapów produkcyjnych jako podwykonawcy.

Co oznaczają poszczególne frazy :

Pitchvis
arr

To uproszczona wersja prewizualizacji tworzona po to, aby pokazać inwestorom zamierzony wygląd i styl projektu.

Previs
arr

To wstępna wizualizacja 3D.

Stuntvis
arr

To projektowanie akcji dla aktorów czy fizycznych kaskaderów. Jest połączeniem prewizualizacji z technicznymi możliwościami. Techvis

Wirtualny skauting
arr

To narzędzie umożliwia reżyserom, operatorom czy scenografom przeglądanie wirtualnej lokacji
w wirtualnej rzeczywistości za pomocą googli, dzięki czemu mogą wybrać i zaplanować tracking kamery i odpowiednie kadry

Mniej pracy fizycznej na planie?

- rozwiązanie rekwizytorni VR
- mniejsze zapotrzebowanie
zaplecza technicznego.

Mniejszy ślad węglowy

- redukcja kosztów transportu
- mniej rekwizytów
- zielona energia

truck

Kontrola nad otoczeniem

- wybór pory dnia
- możliwość zmiany otoczenia
- dopasowanie

pencil
calculator

Oszczędność

redukcja:
- kosztów transportu
- czasu postprodukcji
- utylizacji odpadów

mapka

Tworzenie
wirtualnych lokacji

Nasi specjaliści są w stanie stworzyć dopasowaną pod potrzeby produkcji lokacje wraz z potrzebnymi do scen modelami 3D w oparciu o silnik Unreal Engine 5.  Posiadamy własną bibliotekę assetów, z której scenograf może wybierać odpowiednie dla projektu obiekty, a także modelujemy obiekty indywidualnie w zależności od potrzeb.

Napisz do nas!

Skontaktuj się z nami, jeśli jesteś zainteresowana_y stworzeniem projektu opartego o technologię Virtual Production. Opisz krótko, czego potrzebujesz i w czym możemy Ci pomóc, a my wrócimy z odpowiedzią zwrotną!

Aneta Rutkowska

Key Account Manager
+48 697 692 235
a.rutkowska@enstudios.pl

Dziękujemy! Twoje zgłoszenie zostało odebrane!
Ups! Coś poszło nie tak podczas wysyłania formularza.